Pages Menu
Categories Menu

Aranżacja wnętrz – porady

the-interior-of-the-428653_1920Każdy spośród nas zależał żyć w modnie i ładnie urządzonym mieszkaniu. W który metoda aranżacja stanowi o estetyce pomieszczeń?
Rozpocznij z projektu
Jednym z najistotniejszych czynników dobrej aranżacji jest jasny układ stref. Ogranicza się on przede ludziom do oddzielenia strefy nocnej – wypoczynkowej, od strefy dziennej – reprezentacyjnej. Aranżacje wnętrz wypoczynkowych potrafią żyć mocno naturalne niż w przypadku np. tworzenia projektu salonu. Dzięki temuż potrafimy przeznaczyć bardziej oryginalnym domownikom więcej swobody w aranżacji stref wypoczynkowych.
Wybierając czy będąc konkretny projekt, warto zastanowić się nad poziomem w który planują być utrzymane dane pomieszczenia. Aranżując salon możemy wybrać m.in. styl klasyczny (umieszczający się na drewnie, wzorzystych tapetach i bogato udrapowanych tkaninach), wiejski (drewniane meble olejowane lub bejcowane w wyższych tonach, prawa i silna kolorystyka nawiązująca np. do wycinanek łowickich) lub skandynawski. Teraz ten nowy styl daje się dziś najpopularniejszy. Współczesny nowoczesny salon utrzymany stanowi w ciepłych tonacjach (biele i szarości), prowadzi w nim minimalizm linii (proste, geometryczne kształty) oraz naturalność materiałów (drewno, kamień).
Tło i detale
Projektowanie wnętrz umieszcza się nie tylko na dokonaniu odpowiedniej przestrzeni, ale zarówno na jej zagospodarowaniu. Jeżeli aranżujesz występowanie w domu umieść na jasne kolory ścian oraz podłogi. Zwolnij z szerokich wzorzystych tapet na sprawa jasnych pastelowych farb. Wykładziny zastąp doskonałej klasy panelami lub podłogą drewnianą, która będzie działać domownikom przez długie lata.
Wybierając przedmioty i sprzęty warto zastosować zasadę zrównoważonego układu. Zacznij od wyboru dużych mebli: stołu, szafy, kanapy, by następnie przejść do drobniejszych elementów. W ten forma zabezpieczysz się przed wrażeniem chaosu i za wielkiego nasycenia wnętrz przedmiotami. Umieść na możliwość powierzchni i lekkość aranżacji. Przemyślany pomysł jest kluczem do sukcesu.
Czytaj więcej aranżacje salonu